Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komedie/hudební/muzikál, Česká republika, 2007, 102 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 22.2.2007

Motto
První český film ze zákulisí muzikálu.

Ukázka:
http://www.sms.cz/film/kvaska/ukazka

Krátký popis
Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v českém hudebním filmu Kvaska.
KVASKA - vězeňský nápoj, náhražka piva. Vodu, chleba a cukr kvasíme po dobu 14 dnů.

Režie Mirjam Landa   Herci Rudolf Hrušínský, Jiří Korn, Daniel Landa, Filip Tomsa, Lucie Vondráčková

Komentáře 0 přečíst / napiš   Web IMDB, Oficiální stránka


O filmu
Jak vznikl námět filmu?

Námět se zrodil asi jen měsíc před tím, než začala práce na scénáři. Vzhledem k tomu, že film měl být spíš „letní zábavou“ pro režisérku Mirjam Landa a pro kameramana Tomáše Kobolku, zněl námět zhruba takto: Kluk uteče z vězení, aby se dostal do divadla, kde hraje jeho oblíbená star a tam vznikne vztah.

Jak vznikl scénář?

Scénář vznikl hlavně velice rychle. Byla polovina května 2006 a Mirjam Landa chtěla točit ještě v létě. Scénář začala psát s tím, že ve filmu se objeví malý počet herců a natáčet se bude na DVD. Vlastně ani nebyla ambice, že film uvidí někdo jiný než rodina. Už během práce na scénáři bylo ale autorce zřejmé, že film nebude jen letní zábavou. A tak s pár stránkami scénáře v ruce začala verbovat herce. Scénář byl dokončen 1.6.2006.

Příprava filmu

Během června 2006 se rozhodlo, že film má větší ambice, než být jen home videem pro pár jedinců. Dokonce se přístup k filmu otočil: “Film má být velký a bude se točit ve velkém.“ Probíhalo obsazování rolí a začali se shánět sponzoři. Málokterý „profesionál“ věřil tomu, že tento film se začne opravdu točit. Tomu, že by mohl být dokončen, nevěřil už nikdo. S divadlem Kalich se produkce dohodla na termínu natáčení od 16.8.2006 do 1.9.2006 během divadelních prázdnin. 17 dní určených pro natáčení hudebního filmu, který se z devadesáti procent odehrává jen v divadle, se sice zdálo neuvěřitelně málo, ale byla to jediná možnost, jak film natočit ještě v létě. První klapka padla skutečně 16.8.2006 podle plánu.

O natáčení
Natáčení proběhlo neskutečně pohodově. Samozřejmě se točilo vždy minimálně 12 až 14 hodin denně, ale štáb i herci byli maximálně motivovaní a ze zkoušek před zahájením natáčení už velice dobře připravovaní. Největší nervy přinesla hudební složka filmu. Skladatel Daniel Landa měl některé písničky hotové dopředu ale pár z nich se museli herci naučit těsně před scénou. Filmový štáb si nedovolil větší výpadky právě z časových důvodů. Každý věděl, že se denní program musí stihnout. Nebyla možnost posunu některé scény na jiný den.

1.9.2006 skutečně skončilo po 17 dnech natáčení v divadle Kalich dle plánu a následovala konečně dvoudenní pauza. Od 4.9.2006 do 6.9.2006 pokračovalo natáčení v exteriérech. Scény z vězení se točily jak v bývalé věznici v Mladé Boleslavi, tak ve vězení v Ruzyni. Nemocniční prostředí poskytla nemocnice Motol. 7.9.2006 ve tři hodiny ráno padla poslední klapka na parkovišti před Motolskou nemocnicí.

Dokončovací práce

Střihač Vasilis Skalenakis začal se střihem hned po poslední klapce, tedy 7.9.2006. Byl pod silným tlakem. Aby se dodržel původní termín premiéry 23.11.2006, zbývalo na čistý střih dvacet dní. Zdálo se to být nemožné, ale soupiska ze střižny Black Cutu byla skutečně předána do studia Cinemasoundu 23.9.06.

Vzhledem k tomu, že padlo rozhodnutí přihlásit film na mezinárodní festival Berlinale, změnil se termín premiéry. Po konzultaci s distributorem byl určen nový termín: 22.2.2007. Na rychlosti dokončovacích prací se však nic nezměnilo, protože Berlínská komise chtěla mít hotovou kopii na stole 20.11.2006.

O tvůrcích
Mirjam Landa
Narodila se v německém Kolíně nad Rýnem, maturovala v Düsseldorfu a v polovině devadesátých let absolvovala filmovou a televizní režii na pražské FAMU. Za své studentské snímky byla dvakrát oceněna Cenou Českého literárního fondu. Jako režisérka je podepsána pod řadou klipů např. pro Daniela Landu, Olympic, Arakain. Natočila řadu reportáží pro stanici HBO, přes dva roky spolupracovala na pořadu Prásk TV Nova. Režírovala živé vysílání pořadu Prima jízda na Prima TV. Mirjam Landa je vdaná, společně s Danielem Landou vychovávají tři dcery Anastázii a dvojčata Rozálii a Roxanu.
Daniel Landa
Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii a dvojčata Roxanu a Rozálii. V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně. Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7. Nejpodstatnější částí Landovy tvorby je hudba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, sám hudbu skládá, píše libreta a texty. Již v roce 1987 spolu s Davidem Matáskem zakládá kapelu Orlík. Dohromady obdržel třináct zlatých a šest platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let". Daniel Landa se ovšem nevěnuje pouze hudbě. Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opouští dráhu pilota trucků a usedá do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.

SMS.CZ
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vážně

(Markéta, 9. 4. 2007 23:43)

super filmík